Connect with us

ИНТЕРВЮТА И КОМЕНТАРИ

Доц. Ваньо Иванов: Студентите от ИПФ – Сливен, освен българска, получават и престижна европейска диплома

Публикувано

on

доц. Ваньо Иванов ИПФ и Колеж - Сливен

Стратегическа цел на Техническия университет е да бъде национален лидер в техническото образование, в научните изследвания и да е разпознаваем в европейската университетска среда. Това заяви в предаването „Сливен на фокус“ по телевизия Канал 6 доц. Ваньо Иванов, ръководител на Инженерно-педагогически факултет и Колеж – Сливен към Технически университет – София.

„Като част от Технически университет – София се опитваме да бъдем такъв лидер на регионално ниво. Тази година ТУ – София навършва 80 години и за наше удовлетворение се радваме на добър имидж, просперитет и много добри постижения в различни области. Ние сме част и от мегаструктурата на европейския технологичен университет, което даде повод на нашите студенти да се радват на престижна европейска диплома“, каза доц. Иванов.

В Инженерно-педагогическия факултет в Сливен се обучават над 1200 студенти, които са разпределени в 9 бакалавърски и 18 магистърски специалности, а в Колежа към университета има специалности с направление професионален бакалавър. Над 70 са преподавателите – професори, доценти, главни асистенти.

По думите на доц. Ваньо Иванов, новата кандидат-студентска кампания вече е започнала като се посещават училищата, в които се обучават дванадесетокласници.

„Стараем се да повишим качеството на учебния процес. Работим и за привличане на младите хора към научната дейност, която развиваме. С усъвършенстване на материално-техническата база, създаваме добри условия, които да привличат младите хора при нас“, обясни още доц. Иванов.

В момента се водят разговори за привличане на индийски студенти. Работи се и по различни европейски програми за обмен на студенти и преподаватели.

„Настройваме учебните си програми и съобразно нуждите на бизнеса, за да могат младите хора, след излизането си от университета, да успеят да се реализират успешно – подготвени и с много знания. Има възможност и за срещи с доказани представители на бизнеса, които да представят възможностите за развитие в различни сектори“, каза още доц. Иванов.

Според него е необходимо да се премахне практиката „парите следват студента“, както и да се редуцират университетите за сметка на качественото образование.