СЛИВЕН
РУО – Сливен обяви конкурси за директори на 14 училища в региона
Регионалното управление на образованието в Сливен обяви конкурси за директори на 14 учебни заведения в областта.
Сред училищата, за които се търси нов титуляр, е НУ „Васил Левски“ в Сливен. Дълги години директорският пост бе заеман от Николай Кадирев, който излиза в пенсия.
Към настоящия момент Кадирев е общински съветник в местния парламент. Миналата есен директорът на началното училище се включи в надпреварата за кмет като кандидат на ПП „Възраждане“.
Други сливенски учебни заведения, за които са обявени конкурси за директори, са ОУ „Димитър Петров“, ПГЕЕ „Мария Склодовска – Кюри“ и СПГСГ „Арх. Георги Козаров“.
Крайният срок за кандидатстване е 13 юли 2020 г. Съгласно обявените от РУО – Сливен условия, конкурсите ще се проведат в три етапа – допускане по документи, писмен изпит и интервю.